PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464438}

Budda runął ze wstydu

Buda as sharm foru rikht
7,8 312
ocen
7,8 10 1 312
Budda runął ze wstydu
powrót do forum filmu Budda runął ze wstydu

Alegoryczne odkrycie.

ocenił(a) film na 10

Jedno z największych odkryć a zarazem jeden z najlepszych filmów 8 edycji Nowych Horyzontów. Zaledwie dwudziestoletnie reżyserka wykreowała wspaniałą wizję współczesnego Afganistanu. Warto wspomnieć, że jest to jej debiut reżyserski za który ma już na swoim koncie Kryształowego Niedźwiedzia Festiwalu w Berlinie. Główną bohaterką jest mała dziewczyna, Baktay, która próbuje zdobyć pieniądze na zeszyt i ołówek by udać się do szkoły. Widz obserwując jej poczynania zaczyna jej kibicować, co potęgują liczne zbliżenia postaci Baktay. Obraz obowiązkowy dla każdego.

ocenił(a) film na 10
Thane

Zdecydowanie, zgadzam się niemal z każdym słowem, poza jednym - to nie był jeden z najlepszych filmów 8. ENH, ale ten jeden NAJLEPSZY :) Przynajmniej według mnie. To jest po prostu arcydzieło, niesamowite jak tak młoda kobieta, do tego "dysponująca" aktorami-amatorami, potrafiła zrobić tak poruszający film. Czasem zabawny, czasem wręcz wstrząsający, rewelacja. No ale jak się dorasta w takiej rodzinie (ojciec robił m.in. wspaniałe "Kandahar" i "Krzyk mrówek") to z drugiej strony nic dziwnego ;)

ocenił(a) film na 10
mrozikos667

Nie uwłaczając jej również bardzo zdolnemu ojcu to np. "Krzyk mrówek" jest nieporównywalnie słabszy porównując go z filmem jego córki. Zapewne też miałeś okazję zobaczyć ten obraz rok temu i szczerze powiem, że również mi się bardzo podobał, takie ujęcie tematu i zabranie mnie w tak egzotyczną podróż urzeka :).

Thane

Jednak "Budda" to największe pozytywne zaskoczenie festiwalu ENH '08. Nie miał być on pooglądany przez nas ale jednak przeczucie pana S. sprawdziło się w stu procentach trafnie ;)

ocenił(a) film na 10
Thane

film rowniez widzialam na ENH i niesamowicie mnie urzekla jego prostota i zarazem glebia przekazu. jestem po wrazeniem..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones